Aktualności

Jopack logo

Słoma lniana Horse Bedding Jopack

13.12.14

W ostatnim kwartale odnotowaliśmy bardzo duże zainteresowanie ściółką lnianą firmy Jopack, jako alternatywy dla ściółki tradycyjnej, oraz trocin.  W związku z tym postanowiliśmy przybliżyć temat ściółki na łamach naszej strony.

Ściółka ta jak wcześniej wspomnieliśmy jest alternatywą dla tradycyjnej ściółki (słomianej), oraz dla trocin.  Podobnie jak w przypadku trocin konie nie pobierają jej jako pokarm.

Ściółkę lnianą poleca min. A. Voorn, który zajął 2 miejsce na olimpiadzie w Sydnej w 2000 roku ?Uważam, że len wykazuje bardzo dobre właściwości absorbcyjne zachowując wilgoć w mniejszych obszarach. Pochłania on bardzo duże ilości wilgoci dzięki czemu koń może stać w suchym przyjaznym środowisku. Wpływa to bezpośrednio na rentowność przy obsłudze i wymianie ściółki (..cyt. przyp.red.)

Len w ściółce „Horse Bedding” jest kilkukrotnie przesiewany dzięki czemu pozbawiony jest kurzu i nasion, przez co nie prowadzi do problemów oddechowych u koni jak to ma miejsce przy słabo jakościowych trocinach oraz słomą.

 

Kilka korzyści:

– Ekonomia.
Len jest bardzo ekonomiczny wystarczy na początku stworzyć ?dywan? z 4 paczek ściółki na boks ( 3×3 m). W trakcie użytkowania ok. 1  paczki na tydz.

– Mniej obornika.
Len rozkłada się bardzo szybko ma neutralne PH dzięki czemu nadaje się jako nawóz.

– Przechowywanie.
Horse Bedding pakowany jest w kompaktowych paczkach o pojemniści 120 litrów  w związku a tym t jest łatwy w obsłudze i nie wymaga wiele miejsca na jego składowanie.

– Higiena.
Len pochłania wilgoć nie uwalniając przy tym zapachu amoniaku.

 

Jak korzystać?

Należy usunąć  starą ściółkę i całkowicie zwilżyć podłogę  wodą. To pomoże w utworzeniu się ?dywanu? z lnu. Następnie podłogę równomiernie pokrywa się posadzkę ściółką Horse Beding .około czterech paczek w celu utworzenia stabilnego podłoża w boksie  w 3 x 3 m.Aby zagwarantować  prawidłowe warunki  w boksie należy 2 razy na dobę  usunąć  wszystkie odchody  i raz w tygodniu  wilgotną ściółkę.

Dlaczego Stefanidis?

Firma Stefanidis jest wiodącym dostawcą certyfikowanego pelletu drzewnego, brykietu drzewnego oraz drewna kominkowego najwyższej jakości. W swojej ofercie mamy także podściółki dla zwierząt oraz paszę dla koni.

Naszym partnerom biznesowym zapewniamy profesjonalność usług oraz terminowe dostawy. Ciągły rozwój pozwalana nam na pozyskiwanie nowych rynków oraz poszerzanie oferty handlowej.

Więcej o nas

Szybka dostawa Własny transport oraz doświadczeni kierowcy to gwarancja szybkiej dostawy.

Pakowanie Nasze produkty pakowane są w poręczne opakowania. Całość ułożona jest na palecie i zabezpieczona folią termokurczliwą.

Konie - nasza pasja Zapewniamy kompleksową dostawę paszy i podściółek dla koni oraz ściółek dla drobiu

Ekologia Oferowane przez nas biopaliwa (pellet drzewny, brykiet ruf) to przede wszystkim ekologia. Wysoka kaloryczność oraz niska zawartość popiołu to zadowolenie naszych klientów.

Skontaktuj się z nami

PHU STEFANIDIS
51-180 Wrocław
Szymanów, ul. Lotnicza 90

Tel: +48 71 792 11 17
Fax: +48 71 382 89 80
e-mail: info@stefanidis.com

Jopack logo

Obsługa klienta +48 71 792 11 17