Aktualności

Rodzaje paliwa odnawialnego ? a w tym pelet, brykiet, brykiet ruf.

28.11.19

Alternatywa dla gazu i ropy – pellet i brykiet

Tradycyjne paliwa jak węgiel, ropa naftowa oraz gaz są chętnie wykorzystywane, jednak wraz z ich zużyciem rosną ich koszty, zasoby zaś spadają. Coraz częściej już nie alternatywą, lecz konkurencją są paliwa odnawialne, które z powodzeniem można z czasem odzyskać. Obecnie można znaleźć ich bardzo szeroki wybór, w tym między innymi pellet, pellet ze słomy, brykiet drzewny oraz brykiet RUF. Zaliczane zasadniczo do odpowiednio przetworzonych produkty, tworzą biomasę, którą można dosłownie spalić. W efekcie uzyskujemy tanią i czystą energię w wystarczającej ilości by dała nam satysfakcję. Wykorzystywana biomasa mieć postać stałą, płynną lub gazową.

Podstawą jest tu najczęściej produkt powstały jako odpad z prac obróbki drewna. Można tu wymienić między innymi ścinki drewniane, wióry, trociny, korę a niekiedy również i słomę. Wykorzystuje się tu między rodzime gatunki drzew oraz krzewów oraz innych roślin, zapewniające odpowiedni jakościowo surowiec. Poddane odpowiedniej obróbce, rozdrobnieniu, zostaną połączone pod ciśnieniem oraz ponownie rozdrobnione wedle wymagań i przeznaczenia.

O odnawialności paliwa z biomasy świadczy jego powtarzalność w kolejnych okresach. Często wystarczy dać naturze nieco czasu a zapewni wystarczając ilość materiału, który i tak zostanie wykorzystany na niezbędne cele gospodarcze. Powstały wówczas odpad posłuży jako przyszła biomasa.

Często argumentem jest i cena. Koszty paliw tradycyjnych stale rosną i brak perspektyw na to, że zaczną spadać. To sprawia, że nawet przy uwzględnieniu ewentualnej modernizacji kotła i instalacji, nowe rozwiązanie staje się bardziej opłacalne.

Tagi nawigacyjne: Pellet, Brykiet, pellet drzewny, brykiet ruf, paliwa odnawialne sprzedaż,

Dlaczego Stefanidis?

Firma Stefanidis jest wiodącym dostawcą certyfikowanego pelletu drzewnego, brykietu drzewnego oraz drewna kominkowego najwyższej jakości. W swojej ofercie mamy także podściółki dla zwierząt oraz paszę dla koni.

Naszym partnerom biznesowym zapewniamy profesjonalność usług oraz terminowe dostawy. Ciągły rozwój pozwalana nam na pozyskiwanie nowych rynków oraz poszerzanie oferty handlowej.

Więcej o nas

Szybka dostawa Własny transport oraz doświadczeni kierowcy to gwarancja szybkiej dostawy.

Pakowanie Nasze produkty pakowane są w poręczne opakowania. Całość ułożona jest na palecie i zabezpieczona folią termokurczliwą.

Konie - nasza pasja Zapewniamy kompleksową dostawę paszy i podściółek dla koni oraz ściółek dla drobiu

Ekologia Oferowane przez nas biopaliwa (pellet drzewny, brykiet ruf) to przede wszystkim ekologia. Wysoka kaloryczność oraz niska zawartość popiołu to zadowolenie naszych klientów.

Skontaktuj się z nami

PHU STEFANIDIS
51-180 Wrocław
Szymanów, ul. Lotnicza 90

Tel: +48 71 792 11 17
Fax: +48 71 382 89 80
e-mail: info@stefanidis.com

Obsługa klienta +48 71 792 11 17