Aktualności

Gdzie kupić pellet drzewny

Czym jest Pelet drzewny? (Produkcja | Pozyskiwanie)

26.02.19

Pellet to nowoczesne paliwo, które coraz częściej cieszy się rosnącą popularnością. Kluczowy jest tu jednak argument ekonomiczny oraz ekologiczny, pozwalający na bardzo wszechstronne zastosowanie tego paliwa. Rosnące ceny pozostałych paliw i ich szkodliwy wpływ na środowisko wymusiło znalezienie innego źródła energetycznego. Bardzo dobrze prezentuje się tu właśnie pellet.

Produkt - specyfikacja i zalety pelletu

Pelet drzewny

Pellet stanowi materiał opałowy, który powstaje przede wszystkim z odpadów drzewnych. Z sukcesami można znaleźć tu drzewa liściaste oraz iglaste. Można tu znaleźć różne gatunki drzew. W tym celu wykorzystuje się między trociny. Jest to najczęściej materiał podstawowy, który rzadko wzbogaca się czymś innym. Im czystszy i bardziej dostosowany materiał tym lepiej. Wybiera się materiał, który jest suchy, bez zanieczyszczeń i innych elementów. W zależności od rodzaju drewna osiąga się często inną kolorystykę pelletu. Stanowią one najczęściej element prac leśnych lub związanymi z funkcjonowaniem tartaków. Proces łączenia odbywa się pod wpływem wysokiego ciśnienia. Następnie materiał przepuszczany jest przez formę i nadaje się mu końcowy kształt.

Pellet występuje w formie granulatu długości około 2-3 centymetrów i średnicy 6-8 milimetrów.

Wartość energetyczną szacuje się najczęściej na poziomie około 19MJ/kg. Jednak jest ona zależna od wykorzystywanego materiału. Ważne jest tu również to, że cechuje się on niską zawartością popiołu. To pozwala wykorzystać powstałe resztki jako dodatek do nawozu. Ekologiczny charakter zyskuje potwierdzenie w szacunkach, że podczas spalania emisja dwutlenku węgla jest równa jej ilości wykorzystywanej podczas wzrostu. Dużą zaletą pelletu jest również niska zawartość wilgoci, którą szacuje się najczęściej do 12%.

Spalanie pelletu jest najbardziej korzystne i służą do tego specjalne piece oraz kotły. Wykorzystywane są one zarówno gospodarstwach domowych oraz na cele przemysłowe. Dzięki temu można nimi ogrzewać również biura, hale, magazyny i wiele innych obiektów. Również na tle innych, bardziej tradycyjnych form opału, pellet stanowi doskonałe rozwiązanie. Zamiast mówić tu o alternatywie, często można powiedzieć o rozwiązaniu konkurencyjnym.

Dlaczego Stefanidis?

Firma Stefanidis jest wiodącym dostawcą certyfikowanego pelletu drzewnego, brykietu drzewnego oraz drewna kominkowego najwyższej jakości. W swojej ofercie mamy także podściółki dla zwierząt oraz paszę dla koni.

Naszym partnerom biznesowym zapewniamy profesjonalność usług oraz terminowe dostawy. Ciągły rozwój pozwalana nam na pozyskiwanie nowych rynków oraz poszerzanie oferty handlowej.

Więcej o nas

Szybka dostawa Własny transport oraz doświadczeni kierowcy to gwarancja szybkiej dostawy.

Pakowanie Nasze produkty pakowane są w poręczne opakowania. Całość ułożona jest na palecie i zabezpieczona folią termokurczliwą.

Konie - nasza pasja Zapewniamy kompleksową dostawę paszy i podściółek dla koni oraz ściółek dla drobiu

Ekologia Oferowane przez nas biopaliwa (pellet drzewny, brykiet ruf) to przede wszystkim ekologia. Wysoka kaloryczność oraz niska zawartość popiołu to zadowolenie naszych klientów.

Skontaktuj się z nami

PHU STEFANIDIS
51-180 Wrocław
Szymanów, ul. Lotnicza 90

Tel: +48 71 792 11 17
Fax: +48 71 382 89 80
e-mail: info@stefanidis.com

Gdzie kupić pellet drzewny

Obsługa klienta +48 71 792 11 17

  Nowa usługa

   

  Dostawy Pelletu drzewnego.
  Dostarczamy zamówienia paletowe autem z windą
  we Wrocławiu i okolicach
  Zapraszamy do kontaktu tel. 666-871-243